Uygulamalar Arasında Geçiş Yapma

Apple Watch’ta birden fazla uygulamanın aynı anda çalışması mümkünken, bu durumun performans üzerinde de çok büyük bir olumsuz etkisi olmuyor. Bu nedenle Apple Watch kullanıcıları istedikleri uygulamaları cihaz üzerinden kullanabilir durumda.

Apple Watch ekranı küçük olduğu için tek ekran üzerinde birden fazla uygulamanın görüntülenmesi mümkün değildir. Bu nedenle uygulamalar arasında geçiş yapılması uygulamaların kullanılması için yeterli olacaktır. Apple Watch kullanırken, uygulama arasında geçiş yapmak için tek bir dokunuş yeterli. Ekranın sağ üst köşesinde yer alan bölüme tıklamanız ile birlikte Apple Watch uygulamaları arasında kolay bir geçiş yapabilirsiniz.

Açık olan tüm uygulamaları görmek için ise ilgili butona iki defa üst üste dokunmanız gerekiyor. Böylece açık olan tüm uygulamalar Apple Watch ekranında görüntüleniyor. Uygulamaların tümü gördükten sonra ise istediğiniz uygulamayı açmak ve kullanmak için ekran üzerinden seçim yapmanız yeterli olacaktır. Böylece Apple Watch kullanırken, uygulamalar üzerinde kolayca hakimiyet kurabilirsiniz.