Apple Watch Yine Hacklendi!

Apple Watch daha önce sistemindeki açıktan yararlanılarak pek çok defa hacklenirken,  son hack ara yüz üzerine oldu. Her ne kadar Apple, özel olarak bir ara yüz oluşturulması konusunda Apple Watch için engelleme koymuş olsa da geliştiriciler bu konuda engel duvarlarını aşmayı başardı.

Hamza Sood adındaki bir geliştirici tarafından duyurulan bu durum, özel bir şekilde ara yüz geliştirilmesi mümkün oldu. Hamza Sood tarafından hazırlanan bir özel ara yüzün Apple Watch’a uyarlanması ile birlikte bugünün konusu Apple Watch hacklenmesi oldu.

Apple Watch için yaptığı bu değişiklik sonrasında kendi Twitter hesabı üzerinden bu gelişmeyi duyuran Hamza Sood, Twitter’da gündem yaratırken, Apple Watch prestijini de kötülemiş oldu.

Hamza Sood tarafından yapılan ara yüzün çalışması için Apple Watch için geliştirilen yeni işletim sistemi, watchOS 2’nin cihazlarda kurulu olması gerekiyor. Şu anda kullanımında beta sürümü denenen işletim sisteminin kullanılmaya başlanmasının ardından ara yüz geliştirmesi konusunda Apple’dan bir hamle bekleniyor.