Apple Watch’a Ceza Geldi!

 

Apple Watch yoğun bir şekilde kullanılmaya başlanırken, bu konuda ilk ceza da kesildi. Kanada’da yaşanan olayda araç sürerken Apple Watch kullanan sürücüye trafik görevlileri tarafından ecza kesildi. Araç kullanım sırsında telefon gibi cihazlar ile uğraşmak ve ilgilenmek ceza gerektirdiği için Apple Watch da bu kapsamda değerlendirildi.

Kanada’da yaşayan Jeffrey Macesin, trafikte seyrederken aynı zamanda Apple Watch üzerinden şarkı dinlerken, şarkı değiştirmek istedi. Bu sırada polis tarafından görüntülenen ve araç sürerken başka bir şeyle ilgilendiği tespit edilen Jeffrey Macesin’a ceza kesildi. Araç sürerken akıllı saati ile ilgilendiği için polisin radarına takılan Jeffrey Macesin’a bu nedenle 120 dolar ceza kesildi.

Bu hem Apple Watch hem de trafik alanında bir ilk olurken, araç kullanımı sırasında Apple Watch kullanımı için bir kriterin getirilmesi isteniyor. Zira cep telefonları gibi cihazlar için resmen bir düzenleme yapılmışken, Apple Watch’ın bir saat gibi görünmesi ve daha kısıtlı işlemlerin yapılabilmesi bu konuda kafaları karıştırıyor.