Apple Watch Hacklendi Mi?

Giyilebilir teknoloji markalarından Apple Watch akıllı saatleri bugünlerde hacklendiği iddiasıyla gündemde. Hem özel sürümü hem de günlük seçenekleriyle piyasada olan Apple Watch’un saldırıya uğradığı konuşuluyor.

Apple ürünleri virüs bulaşmaması ve güvenlik yönünden sağlam olması açısından çok tercih edilen ürünler arasında. Ancak Apple Watch’un hacklendiği iddiası Apple’a duyulan güveni sarsabilir. Diğer ürünleri gibi akıllı saatleriyle de ünlü Apple’ın buna vereceği cevap merak konusu.

Apple Watch’a hacklendikten sonra yapılan eklemeler ise hayli ilginç. Bazı geliştiricilerin sızmayı başardığı Apple Watch, bu sızmadan sonra daha kişisel bir ürün haline getirilmiş. Normalde arka plan resmi sabitken sızmayla birlikte kullanıcının istediği şekilde değiştirilebiliyor. Hatta üçüncü parti resim kullanımı da mümkün hale gelmiş.

İnternette Apple Watch’un kaynak dosyalarını yayınlayan Hamza Sood, hacklendikten sonraki kodların Apple Watch’a daha fazla özellik eklenmesinin kolaylaştırdığını söylüyor. Bundan sonra Apple Watch’a yeni bir özellik eklenmesi daha kolay olacak. Bu durum kullanıcılara Apple Watch’u öncekilerden bir çok farklı özellikle kullanma imkanı sunacak.