Apple Watch suya dayanıklılık testinde

Dün itibariyle teslimatlarına başlanana Apple Watch için inceleme videoları ardı arkasına yayınlanmaya başladı. Pek çok kutu açılış ve detaylı kullanım incelemeleri için çekilen videolar ve canlı yayınlar sonrasında sıra testlere gelmiş durumda.

Daha önce çizilmezlik test videoları yayınlanan Apple Watch için bu kez ise teknoloji sitesi FoneFox tarafından suya dayanıklılığı test edildi.

Applewatch su testiApple Watch’un suya dayanıklı olup olmadığı için önce testlere duş ile başlandı. Apple Watch ile yaklaşık 3-5 dakika arası duşta kaldıktan sonra cihazın çalışmasında ve tepki vermesinde herhangi bir bozulma yaşanmadığı gözlemlendi.

Sonrasında test su dolu kovaya Apple Watch’un konulması ile devam etti. Su dolu kova da yaklaşık 5 dakika kalan Apple Watch bu testi de başarı ile atlattı.

Son olarak ise Apple Watch ile birlikte havuza girildi ve suyun altında kullanım denendi. Suyun altında tepki vermekte zorlanan Apple Watch, sudan çıktığında ise herhangi bir bozulmaya rastlanmadan çalışabildi.

Apple CEO’su Tim Cook’un da daha önceki açıklamarında belirttiği üzere Apple Watch su testinden tam not olarak geçmiş oldu. Bu konuda uluslar arası testlerden de geçmiş olan ve IPX7 sertifikasına sahip olan Apple Watch kullanıcılarına bu konuda bir sıkıntı yaşatmayacak gibi görünüyor. Ancak Apple tarafından kullanıcılara yine de cihazın mümkün olduğunca suya batırılmaması tavsiyesinde bulunuyor.