Apple Watch Araçlarda Kullanılabilecek

Artık iPhone’da olan bütün uygulamalar güncellenerek Apple Watch’ta da yer alabiliyor. Üstelik bu büyük gelişim dev otomobil sektörünün de bir hayli ilgisini çekmeyi başarmış durumda. Pek çok otomotiv markası, birer birer Apple Watch’da yer almaya başlarken, bu firmalar başında da Hyundai geliyor. Daha önce Blue Link isimli uygulanması ile İPhone’da yer alan Hyundai artık Apple Watch’ta da kullanılabilecek.

Şimdilik sadece bir kaç fonksiyonu kolayca kullanım sağlıyor. Apple Watch ile yapılabilecek kolaylıklar ise şu şekilde. Otomobilin kapılarını kilitleyebilir veya açabilirsiniz. Motoru çalıştırabilir ve hırsızlık durumlarına karşı otomobilin yerinin tespitini rahatlıkla sağlayabiliyor. Otomobilin yerini bulmak amacıyla korna çalabilme imkanı ve farları açıp kapatma imkanı da sağlayabilmekte.

Bu uygulama için Hyundai yıllık 99 dolar bir ücret istemekte. Bu nedenle uygulamayı kullanmak isteyenlerin ilk olarak ödemeyi yaparak uygulamayı kurması gerekiyor. Uygulamanın ücretli olması pek çok kesimden tepki çekerken, kullanımın kısıtlı olması da bu konuda kullanıcıları düşündürüyor.