apple watch

Apple Watch Hotel Uygulamaları

Apple Watch, geliştirilebilir bir yapısı olduğu için çeşitli uygulamalar ile birlikte farklı alanlarda kullanılabilmektedir. Bu bakımdan Apple Watch için sınırsız bir seçenekten söz edilmesi mümkündür. Bu bakımdan Apple Watch hotel uygulamaları, hotellerde yapılan işleri Apple Watch üzerinden kolayca yapılabilmesini sağlamaktadır. Bu konuda ilk adımı atan Starwood Hotels & Resorts olurken, Apple Watch üzerinden hotellerde kullanılan kartlar yerine Apple Watch kullanılabilmektedir.

Telefonlara yüklenecek bu uygulama sayesinde odanızın kapısını Apple Watch üzerinden açabilir, otele olan mesafenizi öğrenerek en kısa yol tarifi alabilir, check-in yaptırabilir ve istediğiniz anda yine Apple Watch üzerinden rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Bu bakımdan Apple Watch hotel uygulamaları, Starwood Hotels & Resorts örneğinde görüldüğü gibi bu alanda büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

Ülkemizdeki hotellerin de kısa süre içerisinde yapacağı uygulamalar ile birlikte bu alanda hotel anahtarı ya da hotel kartlarını kullanmaya gerek kalmadan, kişiselleştirilebilir Apple Watch ile birlikte kullanım sağlanabilecek. Bu konudaki uygulamaların önümüzdeki günlerde uygulama marketlerde yerini alması bekleniyor.