Apple Watch İlk Yüzme Uygulaması Geliştirildi

Apple Watch’un su geçirmez özelliğinden yararlanılarak ilk Apple Watch yüzme uygulaması yapıldı. Apple Watch yüzme uygulaması ile birlikte kullanıcılar yüzme konusunda da Apple Watch’tan yararlanabilecek.

Londra’da yapılan geliştirme ile birlikte Apple Watch için yapılan yüzme uygulaması, yüzme sırasında kişilerin durumunu analiz ediyor. Bu analiz ile birlikte kalp atışının takip edilmesi ve yakılan kalorinin hesaplanması mümkün olurken, Apple Watch’u hem havuzda kullanmak hem de uygulama ile birlikte yüzme faaliyetinin detaylarını öğrenmek mümkün olacak.

Yüzme davranışlarının incelenmesi ve Apple Watch tarafından algılanması için geliştiriciler tarafından detaylı bir şekilde çalışmalar yapılırken, bu çalışmalar tamamlanarak uygulamaya son hali verildi. Uygulama hakkında bu şekilde açıklamalar yapılmış olsa da henüz Apple Watch yüzme uygulamasını indirerek kullanmak mümkün değil. Fakat tanıtımını izleyerek uygulama hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Uygulama için önümüzdeki günlerde resmi tanıtımların yapılarak uygulamanın kullanıma sunulması bekleniyor.

Apple Watch yüzme uygulamasının tanıtımı ise şöyle;