Apple Watch

Apple Watch Tek Cümlelik Haberlerle Geliyor

Apple Watch ‘un 24 Nisan’da satışa çıkmasına kadar tüm uygulamaların hazır hale getirilmesi için çalışmalar sürerken bir uygulama da The New York Times’tan geldi.  Öyle ki Apple Watch’un küçük ekranına karşı özel bir önlem almayı başaran The New York Times böylece çözümü tek cümlelik haberlerde buldu.

Nisan’da çıkacak olan Apple Watch için en büyük handikaplarından biri küçük bir ekrana sahip olmak.  Öyle ki farklı özellikleri barındıran ve basit bir saat olmaktan çok daha öteye geçmeyi başaran Apple Watch ekran boyutları nedeniyle pek çok konuda dezavantaj yaşıyor.

The New York Times tarafından yapılan özel uygulama sonrasında çeşitli kategoriler altında tek cümlelik haberler yer alacak.  Daha çok başlık olarak yayınlanacak olan haberler, kullanıcılara haber hakkında detaylı bilgi sunabilecek.

Bu başlıklara haber fotoğrafları ile desteklenerek daha fazla bilgi vermek planlanıyor.  Bu haberlerin devamını okumak isteyenlerin ise Apple Watch üzerinden herhangi bir imkanı bulunmuyor.  Öyle ki haberlerin devamını okumak isteyenlere iPhone ve ya iPad üzerinden devamını okuma seçeneğini tıklaması gerekiyor.