apple watch google

Apple Watch’a Google’dan İlk Uygulama

Apple Watch için uygulama geliştirenler arasında Google da yerini aldı. Her ne kadar Apple Watch geliştirilmesi amacıyla yayınlanan SDK’nın uzun zamandan beri piyasada olması ve Apple tarafından geliştiricilere çağrı yapılmış olsa da Google, çalışmalarını ancak tamamlamayı başardı. Son dönemlerde artan Apple Watch uygulamalar arasında dahil olan Google Apple Watch uygulaması dün yapılan özel lansman ile tanıtıldı.

“Google News & Weather” adı ile yayınlanan Google’ın Apple Watch uygulaması üzerinden kullanıcılar haber ve hava durumu hakkında bilgi alabilecek. Apple Watch ile tam uyumlu çalışan ve güvenli veri sağlayan Apple Watch uygulamasını ücretsiz olarak indirerek saatinize kurabilirsiniz.

Apple Watch için geliştirilen uygulama, PC ve diğer sürümlere göre kısıtlı imkanlara sahip. Her ne kadar Google News & Weather adı verilmiş olsa da şu an için Apple Watch uygulaması üzerinden haberlere erişim mümkün değil.  Bu nedenle uygulamayı kullanmak ve haber okumak isteyenlerin biraz daha beklemesi gerekiyor.