Apple Watch’a Kumanda Desteği Geldi

Apple Watch’un tanıtımından sonra bütün firmalar uygulamalarını güncellemeye başladı. Bunlara en son katılanlarda biride VLC Player oldu. VLC Player ile birlikte Apple Watch başka bir alanda da kullanılabilir duruma geldi. Bu en çok kumanda konusunda sorun yaşayan kişiler için faydalı olurken, kumandaların geleceği yönünde de önemli ipuçları sağlıyor.

Neredeyse bütün ses ve video türünü oynatabilme özelliğine sahip olan medya oynatıcısı, İOS için olan uygulamasını güncelledi. Daha önce İPhone için uygulaması olan VLC playerin bu güncelleme ile artık Apple Watch’ta yer almakta.

Apple Watch üzerinden dosyalarınızı kontrol etmeye imkan sunan uygulamada müzik ve videolarımızı durdurup başlatmamızı sağlarken ileri ve geri sarma özelliği de bulunmakta. VLC’nin bu güncellenen uygulamasında sadece bu özelliklerinin yanında ise kullanıcı kütüphanesinden içerikleri kontrol edip göz atma imkanı sunmakta. Uygulama App Store’dan ücretsiz olarak indirilebilir. Uygulama için yeni güncelleştirmelerin de yapılması bekleniyor.