Gün İçerisinde Ne Kadar Oturuyorsunuz?

Gün içerisinde hareketli olmak insan sağlığı için önemli olurken, Apple Watch sağlık ve fitness uygulamaları da bu detayı es geçmemiş durumda. Apple Watch kullanıcıların sağlıklı bir yaşam sürmesi için onlara sağlık ve fitness konusunda rehberlik yapan Apple Watch, çok fazla oturulduğu zaman kullanıcıyı uyarıyor ve hareket etmesini istiyor.

Apple Watch kullanıcıları için kısa süre içerisinde alışkanlık olacak ve oturma sürelerini azaltacak olan Apple Watch uygulaması sayesinde, daha fazla hareketli olmak mümkün. Gün içerisinde kişilerin ne kadar oturduğunu, ne kadar hareket ettiğini ve hareket ettiğinizde ne kadar kalori harcadığını anlık olarak gösterebilen Apple Watch, bu özellikleri ile birlikte kişilere bilgi de sağlayabiliyor.

Üstelik puanlama sistemi de olan uygulamada, sizin gün içerisindeki hareketlerinize göre bir puan verilerek, özet olarak gün içerisindeki durumun görülmesi de sağlanmaktadır. Bir halka şeklinde olan ve hareket edilmesi halinde bu halkanın tamamlanması ile günlük hareketlerin tamamlandığı uygulamayı tüm Apple Watch kullanıcıları kullanabilir.