Apple Watch Dexcom

Şeker Hastalığı Apple Watch ile Kontrol Altına Alınacak

Apple Watch ile sağlık konusunda sağlanacak kolaylıklar arasına şeker hastaları için de büyük bir yenilik geliştirildi. Şeker hastalarının sürekli kontrol altında tutmak zorunda olduğu şeker ölçümünü otomatik ve daha kolay hale getiren yeni bir uygulama ile birlikte kişiler artık anlık olarak şekerleri hakkında bilgi alabilecek.

Dexcom adındaki bir sağlık kuruluşu tarafından geliştirilen bu uygulama için iPhone da kullanılmak zorunda. iPhone’e kurulacak olan ve kişinin beline yapıştırılarak olan şeker ölçüm bantları ile çalışan ve kişinin kısa periyotlar halinde şekerini ölçen bu cihaz, Apple Watch’a da bildirimler göndererek kişiyi uyaracak. Özellikle şekerin çok düştüğü ya da çok artış gösterdiği anlarda kişiler bilgilenerek bu konuda tedbirlerini alabilecek. Üstelik cihazın kaydettiği tüm veriler, tedavilerde de kullanılabilecek.

Şu an için testlerin sürdüğü bu uygulama, başlangıçlarda nasıl bir sonuç verir bilinmez ama geleceğe dair geliştirilmesi ile birlikte sadece şeker gibi durumlarda değil, kişinin anlık sağlık kontrolünü yaparak olası durumlarda bildirim vererek sağlık güvencesi olabilecek.