Tinder Apple Watch İle Kalp Atışına Bakacak

Çöpçatanlık konusunda en çok tercih edilen sitelerden birisi olan Tinder, Apple Watch uygulaması ile birlikte sektörde çok farklı bir uygulamaya imza attı. Apple Watch’ın kalp atışlarını takip etmesi özelliğinden yararlanan uzmanlar, kişileri bu atışlara göre eşleştirecek. Böylece uygulama üzerinden kalp atışları hızlı atan kişiler, uygulama üzerinden birbirlerini daha kolay bir şekilde bulabilecek.

Kişilerin Tinder’i gerçek hayata uyarlamaları için Apple Watch kullanmaları ve uygulamayı cihazlarına kurması gerekiyor. Sonrasındaki tüm işlemler ise uygulama üzerinden gerçekleştirilecek. Kişilerin birbirlerini gördüğünde kalp atışlarını ölçecek olan cihaz, online olarak uygulamalar üzerinden verileri çekebilecek ve böylece kişileri birbirleri ile buluşturarak, birbirlerinden etkilendiklerini uygulama üzerinden gösterecek.

Apple Watch için yapılan bu geliştirme, insan hayatının başka bir alanına daha Apple Watch’un gireceğini gösterirken, kişilerin duygularını açıklamasında da uygulama önemli bir adım atılmasını sağlamış olacak. 24 farklı dilde hizmet veren Tinder, 50 milyonu aşkın kullanıcıya sahip.