Türk Bankaları Birbiri Ardına Apple Watch’ta

Apple Watch’un satışa çıkmasının ardından gözler bir anda modelden çok modele uyarlanan programlara çevrildi. Bilindiği üzere Apple’ın tercih edilmesindeki en önemli unsurlardan biri de Apple Store. Güçlü ve yenilikçi bir mağazaya sahip olan Apple, yeni modeli olan Apple Watch’un da tercih sebebi kısa süre içinde Apple Store olacağa beziyor.

Bu durum Apple Watch’un satışlarını arttırdığı gibi Apple için program üreten firmaların da iştahını kabartıyor. Kısa sürede binlerce programa sahip olan Apple Watch’ta Türkiye’den de programlar yerini almaya başladı. Tanıtımı yapıldıktan kısa süre sonra Türk bankaları uygulamalarını hemen güncelleyip Apple Watch’a uyumlu olan sürümlerini tanıttı.

Kısa süre içinde başta Yapı Kredi, Akbank olmak üzere pek çok Türk Bankası kısa sürede Apple Watch için güncellenmiş hali ile Apple Store’da yerini aldı. Daha önce yazılım konusunda uzman olan bu şirketlerinde öncülüğü ile diğer bankalarda kısa sürece içerisinde mobil bankacılık sistemi olan Apple Watch için programlarını güncelleyeceğe benziyor.