Yeni Anahtarınız Apple Watch

Gün geçtikçe Apple Watch’un kullanım alanlarına bir yenisi daha ekleniyor. Kısa süre içinde 3 milyona yakın satış rakamına ulaşan Apple Watch 3.parti uygulamalarının App Store’da yerini almasıyla birlikte 8500 adet uygulama sayısına ulaştı. WatchOS işletim sisteminin kullanıldığı Apple Watch’ta son gelen uygulama ile artık kapılarımızı açmamıza da katkı sağlayacak.

Apple Watch için geliştirilen bu uygulama ile artık İPhone ve İPad’lerde yer alan uygulama artık Apple Watch’ta. Uygulamayı piyasaya süren firma ise ABD’nin akıllı kapı sistemleri üzerinde çalışma yapan August Home adlı firması. August Home’un geliştirdiği bu program ile akıllı kilit sistemini Apple Watch’tan yönetebilme imkanı sağlıyor.

August Smart Lock sistemi ise 4 adet pille çalışıyor ve anahtar taşıma zorunluluğumuzu ortadan kaldırıyor. Bu kilit sayesinde kapıyı kullanan kişileri listele ve giriş çıkış saatlerini takip etmemiz konusunda yardımcı oluyor. Daha önce internet aracılığıyla kontrol edilebilen sistemin Apple Watch’un da uygulama listesine girerek kontrol alanını genişletti