Apple Watch’un fiyatı memnun etti!

2007 yılında piyasaya sürdüğü iPhone ile akıllı telefon dünyasının dinamiklerini tamamen değiştiren Apple, aynı sansasyonel etkiyi saat piyasasında da yaratacağa benziyor.

Eylül ayındaki iPhone6 lansmanında tanıtılan Apple Watch, duyurulduğu tarihten itibaren manşetlerden inmiyor. Geniş bir müşteri kitlesine sahip Apple müşterileri yeni ürünü heyecan ve merakla bekliyor. Ve bu kitle Apple Watch’u piyasadaki diğer akıllı saatlere nazaran oldukça modaya uygun olarak bulduklarını ifade ediyorlar.

First Insight’tan Jim Shea Mashable’a verdiği röportajda, Apple’ın AppleWatch stratejisinde oldukça başarılı olduğunu ve cihazı sadece teknoloji odaklı olmaktan çıkarıp, moda dünyasına da hitap edebildiğini vurguladı. Özellikle kadınlar arasında cihaz tasarımlarının oldukça beğenildiğini ve yapılan araştırmaya göre pek çok kadının cihaz için 350-400$ gibi bir fiyatı makul bulduğunu anlattı.

Shea’nin açıklamalarından da anlaşılacağı üzere Apple yine her zaman olduğu gibi harika bir pazarlama stratejisi gösteriyor. Eylül ayındaki tanıtımın hemen ardından Paris’teki moda haftasında görücüye çıkan Apple Watch, Anna Wintour’un da katıldığı bir etkinlikte sahnelerde ki yerini almıştı.

First Insight tarafından 966 kişi ile gerçekleştirilen araştırmaya piyasadaki diğer akıllı saatler olan Motorola Moto360, Samsung Gear S, Asus ZenWatch, Sony SmartWatch ve LG G Watch R’de dahil edildi. Katılımcılardan pek çoğu Apple Watch için daha yüksek bir bedel ödeme konusunda hemfikir olurken, daha düşük fiyat segmenti düşünenlerin ise Android Wear’lı saatlere yönelmesi muhtemel gözüküyor.