moto360

Apple Watch’a Karşı Moto 360

Gün geçmesin ki teknoloji pazarında yeni ürünler yerini alıvermesin. Akıllı telefon ve televizyonlardan sonra tüm hızıyla üretimlerine devam eden markalar, son dönemde akıllı saatler üzerine çalışmalarına devam ediyor. Apple Watch bu markaların başında geliyor. 31 Temmuz itibariyle ülkemizde de satış piyasasına sunulacak Apple Watch’ın, evrensel pazarda beklenilen ilgiyi görmediği düşünülüyor. Buna sebep olarak insanların ‘bir akıllı saate neden ihtiyaç duyayım?’ sorusuna cevap bulamamalarıdır. ‘İçerisinde bulunan binlerce uygulama olmasa da olur mu?’  düşüncesidir. Bu soru işaretleri içindeyken bir saate göre fahiş fiyatlarda olan akıllı saatlerin ilgi görmemesine çok da şaşıramıyoruz.

Bu fikirler bir kenarda dursun akıllı saat çalışmalarıyla büyük bir övgüyü toplayan ikinci marka ise Motorola üretimi Moto 360. Motorola’nın,  tasarımlarıyla dikkatleri üzerine çeken Moto 360 ürünü ile bu noktada ikinci kozunu oynaması bekleniyor.

Motorola 28 Temmuz itibariyle yeni akıllı telefon serisini piyasaya sürdü. Tanıtımlar sırasında akıllı saat Moto 360 ürünü hakkında bir tanıtım beklense de bu gerçekleşmedi. Fakat sonrasında Motorola’nın yeni akıllı saatinin 22 Temmuz’da testlerini tamamladığını öğrendik. Bu konuda yapılacak resmi bir duyurunun da çok yakında olması muhtemeldir.

Anlıyoruz ki akıllı saat kullanıcıları Apple Watch ta aradığını bulamadığı takdirde yeni Moto 360’lar iyi bir tercih olacaktır.

6 comments

  1. Ha! A totally magical memory. In all honesty, my humor is designed to cover the fact that I’m actually terrified of birds. I know nothing about whether they’re disease-carriers or not … I just really, really don’t want them anywhere near me.

  2. Dani thank you so much for toi#;ht&n8217gs talk show. I can relay to your upbringing. I have a closed family member who was molested all her childhood. when she finanlly got married nothing was going well in her marriage could even get pregnant for years until she was able to forgive the person who hurt her. Now she have 3 people girls.