Apple Watch’a Rağbet Azalıyor

Apple tarafından giyilebilir teknoloji konusunda mihenk taşı olan Apple Watch, son zamanlarda giderek düşen bir grafiğe sahip. Giyilebilir teknoloji ürün grubunun uzun süreden beri zirvesinde bulunan Apple Watch, artık bu unvanı elinde bulundurmuyor.

Apple Watch tanıtımının yapılmasının ardından büyük bir ilgi gösterilen akıllı saate olan ilgi günden güne azalırken, bu konuda en önemli etken, rakiplerin de tek tek piyasaya girmesi oldu. Pek çok marka tarafından farklı cihazlar ile giyilebilir teknoloji konusunda seçenek yaratılırken, bu konuda Apple bir darbe aldı.

IDC tarafından yayınlanan rapordan elde edilen bilgilere göre Apple, giyilebilir teknoloji alanındaki liderliğini Fitbit markasına kaptırmış durumda. 2015’in 3. Çeyreğindeki güncellenen rapor ile birlikte ortaya çıkan bu tabloda, Fitbit bu sektöre iyi bir şekilde giriş yapmayı başarırken, Apple kanadında işlerin yolunda gitmediği de ortaya çıkmış oldu. Fitbit, akıllı saat ve akıllı bileklik ürünleri ile piyasaya girerek, farklı ürünler sunarak, daha fazla tercih edilmeyi başardı.