apple watch

Apple Watch Gizli Özellikleri

Apple Watch, Apple tarafından yapılan özel bir etkinlik ile tanıtılırken, cihazın kullanılmaya başlanması ile birlikte gizli özellikleri de öğrenildi.

İşte Apple Watch Özellikleri;

Sesli Komut

Sirinin de yer aldığı Apple Watch’ta sesli komut vermek mümkün. Bunun için ilk olarak akıllı saatin güç butonuna uzun bir süre basmanız gerekiyor. Ardından ekranda komutunuzu yerine getirmek için siri açılacak. Vereceğiniz konut ile birlikte kolayca sesiniz ile Apple Watch’u kontrol edebilirsiniz.

Ekran Görüntüsü

Ekran görüntüsü almak Apple Watch ile mümkün. Bunun için ekranın sağ üst köşesinde yer alan butona tıklamanız gerekiyor. Bu butona tıklamanız ile birlikte Apple Watch üzerinden ekran görüntüsü alınabiliyor. Alınan ekran görüntüleri ise iPhone’daki klasöre kaydediliyor.

iPhone Bulma

Apple Watch, iPhone ile entegreli bir şekilde çalıştığı için iPhone’nun nerede olduğunu Apple Watch ile kolayca bulabilirsiniz. Böylece iPhone arama derdine gerek kalmadan direk sinyal alabilirsiniz. Bu bulma işleminde sinyal, cihaza yaklaştıktan güçlendiği için böylece direk iPhone’a yönelebilirsiniz.

1 yorum

  1. Mehmet

    Apple gizli özelliklerinde bahsettiğiniz iphone yi bulma kusmını anlayamadım? Nereye girip yada ne yapıp buluyoruz? Ses nasıl yaklaştıkca artıyor? Ekran fotoğrafında anlattıklarınızda açık degil çok sağ üst tuşa basınca ekran degişiyor!? Basılı tutunca siri çalıyor? Çift tıklayıncada birşey olmuyor? Fotograflar klasöründen kontrol ettim çekilen ekran görüntüsü yok… Bilginize. Ama güzel bir blok teşekkürler