Apple Watch

Apple Watch Digital Crown Kullanımı

Normal saatlerde bulunan ve saati ayarlamayı sağlayan kurma düğmesi yerine Apple Watch Digital Crown sistemini kullanıyor. Daha rahat bir kullanım sağlamak ve son teknolojileri ürüne katmak amacıyla böyle bir yeniliğe giden Apple, bu nedenle klasik saatlerdeki kurma, ayarlama düğmelerini Apple Watch için tercih etmedi.

Bunun yanında Apple Watch’ın ekranının küçük olması da ekran üzerinden dokunmatik işlemlerin yapılmasını kısıtlı hale getirdi. Ortaya çıkan bu sorunu ise Apple, Digital Crown özelliği ile çözmeyi başardı. Ekran üzerinde yapılacak büyültme ve küçültme işlemleri artık Digital Crown ile kolayca yapılabiliyor.

Apple Watch’ın kenarında bulunan bu tuş sayesinde Apple Watch üzerindeki büyütme, çevirme ve ya küçültme işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Üstelik buton özelliği de bulunan Digital Crown sayesinde ana sayfaya dönüş de yapabilirsiniz. Bu bakımdan büyük bir kolaylık sağlayan Digital Crown, Apple Watch için büyük bir kullanım avantajı sağlıyor ve cihaza şık bir görünüm de katıyor. Bu sayede küçük ekranınızdan tüm ayarlarınızı da rahatça yapabilirsiniz.