Apple Watch Dokunma Ayarları

Apple Watch, interaktif bir ekrana sahip olduğu için küçük dokunuşlar ile Apple Watch üzerinde işlemler yapılabilmektedir. Apple Watch resmi tanıtımlarında belirtilen şekilde cihazı kullanmak herhangi bir sorun yaşanmasını önleyecektir. Bu bakımdan Apple Watch üzerinden yapacağınız işlemlerde 4 farklı şekilde dokunmanız mümkün. Yapacağınız bu işlemler ile birlikte kolayca uygulamalar arasında geçiş yapabilir, metin kopyalama ya da arama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bu açıdan belirtilen dokunma şekillerini cihazınızda uygulamanız yeterli.

apple-watch-dokunmatik

Ekranı kaydırmak için sola, sağa, yukarı ya da aşağıya doğru parmağınızı sürüklemeniz yeterli. Bu sayede ekranda rahatlıkla gezinebilir ve uzun metinleri okuyabilirsiniz. Özellikle haber okumak isteyenler için bu dokunma hareketi yeterli.Taşıma işleminde ise taşınacak nesneye (Tap) dokunarak, ardından sağ, sol, yukarı ya da aşağıya kaydırma işlemini gerekir.

apple-watch-dokunmatik2

Ekrandaki herhangi bir uygulamayı açmak için küçük bir dokunuş yapmanız yeterli. Fakat bazı işlemlerde uzun süre parmağınızı basılı tutmanız gerekebilir. Bu tür işlemlerde ise ekrana dokunduktan sonra bir müddet beklemeniz gerekir.