Apple-Watch-Ertelendi

Apple Watch’un çıkş tarihi ertelendi!

Apple tarafından iPhone6 ve iPhone6 Plus cihazlarının tantıldığı etkinlikte sürpriz olarak duyurulan Apple Watch akıllı saatinin çıkış tarihinin ertelendiği bilgisi hızla yayılıyor.

9to5Mac sitesinin haberine göre, Apple’ın fiziksel ve online satış mağazalarından sorumlu olan başkan yardımcısı Angela Ahrendts’ten öğrendiği bilgiye göre; Apple Watch daha önce bahsedildiğinin aksine 2015’in ilk çeyreğinde lanse edilemeyecek. Angela Ahrendts’e göre, cihazın piyasaya sürülmesi 2015’in ilkbaharı içerisinde gerçekleşecek.

Bu bilginin resmi olarak paylaşılmadığının, şirket perakande satıcılarına gönderilen video mesajının satır aralarından çıkarıldığını söyleyelim.

Gerek tasarım, gerekse fonsiyonalite anlamında oldukça ses getiren cihazın gecikme sebebi olarak ise üretim sürecindeki çeşitli sıkıntılar olduğu tahmin ediliyor.

Geçtiğimiz Eylül ayında Appe tasarımcılarından Jonathan Ive, Marc Newson, Karl Lagerfeld, Colette’nin CEO’su ve Vogue editörlerinin de katıldığı etkinlikte Paris’teki moda etkinliğinde moda severlerin ilk görüşlerine sunulan cihazın Nisan ayında piyasaya çıkması beklentiler arasında bulunuyor.