apple watch

7 Milyon Apple Watch Siparişi Verildi

Yeni kullanıma sunulmuş olan Apple Watch, pek çok araştırma firmasının da ilgilisi çekiyor. Apple Watch üzerine yapılan araştırmalara son olarak sipariş durumu eklendi. Yapılan özel araştırma sonrasında Apple Watch için 7 milyon siparişin verildiği ortaya çıktı.

Apple’ın kalitesinden ödün vermeden özel olarak ürettiği ve diğer ürünlerinde olduğu gibi yüksek fiyatlarla satışa sunulmuş olan Apple Watch için Global Equities Research tarafından bir araştırma yapıldı. Araştırma sonucunda toplam 7 milyon siparişin 2.5 milyonunun gönderildiği belirtildi. Bu siparişlerin geri kalan 4,5 milyonluk kısmı hazırlık sürecinde olurken, özellikle haziran ayı sonrasında diğer ülkelerde de satışa çıkacak olması, Apple için işlerin yolunda olduğunu gösteriyor.

Apple Watch için 2015 yılı içerisinde yapılan tahminlere göre ise Apple Watch’ın 5 milyon daha satması bekleniyor. Bu satış rakamları ile yılı ortalama 12 milyon Apple Watch satarak geçirecek olan Apple için ilk yılda büyük bir başarı sağlanmış olacak. Özellikle Apple Watch için ilk yıl olması ve yüksek fiyatlarla satılması düşünüldüğünde Apple’ın bir ürüne daha sahip olduğunu söylemek mümkün.