Akıllı Saat Pazarı Kızışıyor!

Apple tarafından Apple Watch ürünü ile çıtanın oldukça yükselttiği akıllı saat pazarında işler giderek kızışıyor. Pek çok markanın yeni modelleri ile girmeye hazırlandığı akıllı saat sektöründe, Apple tüm bu gelişmelere rağmen sektörün yarısından fazlasını elinde bulunduruyor.

Akıllı saatler konusunda daha çok kareli tasarımları tercih eden firmalar, yuvarlak hatlı saatler konusunda zorlanırken, bu konuda en önemli örnekler Motorola ve Samsung ’tan gelmiş durumda. Vatandaşların akıllı saatlerin tercih edilmesinde daha çok normal saat formuna yakın olan modelleri tercih ettiği görüşürken, bu konuda tüm markaların yeniliğe gitmesi beklenmiyor.

Apple’ın ardından ciddi olarak akıllı saat sektöründeki ilk adım Samsung ‘tan gelirken, Samsung akıllı saat konusunda Apple’dan oldukça farklı bir yol izliyor. Apple Watch için bugüne kadar yapılan en ağır eleştiriler, cihazın Apple ürünleri ile birlikte çalışacak olması olurken, Samsung bu konuda bağımsız bir akıllı saat yaratmış durumda. Bu açıdan özellikle Samsung ve Apple arasında yaşanacak olan rekabetin diğer markaların da katılması ile birlikte kızışması bekleniyor.