Apple Watch’a Karşı Oukitel

Apple Watch’un önderliğinde olduğu akıllı saat pazarına Oukitel de girdi. Oukitel A28 adı verilen modelin dağıtımı Gearbest yaparken, Oukitel A28’in en önemli özelliği son teknolojileri kullanması oldu.

Bluetooth konusunda diğer cihazlara göre 3.0 yerine 4.0’u kullanılan Oukitel A28, pek çok işlevi de rakiplerine göre başarılı bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Bu anlamda özellikle sağlık takibi ile birlikte fitness Oukitel A28 sayesinde kolay bir şekilde ölçülebiliyor. Oukitel A28 Apple Watch’ta olduğu gibi akıllı bir telefonla eşleştirilmesi gerekiyor. Bu konuda da odlukça gelişmiş özelliklere sahip olan Oukitel A28, Android ya da iOS işletim sistemi ile uyum sağlayabiliyor. Bu açıdan Oukitel A28 sahibi olanların herhangi bir özel cihaz yerine tüm akıllı telefonlar ile birlikte çalışabiliyor.

Oukitel A28 tasarımında oldukça sade bir tercih yapılırken, 240 x 240 piksel çözünürlük bulunuyor. Oukitel A28 128 MB RAM’e sahip ve 32 MB kadar küçük bir depolama alanı mevcut. Oukitel A28 ayrıca kablosuz olarak da şarj edilebiliyor.