Apple Watch Gold

Altın Apple Watch’un İadesi De Zor!

Apple’ın 10.000 Dolar’ın üzerinde satış etiketi ile satışa sunduğu Apple Watch Gold sürümü, alınması kadar geri iadesinde de kullanıcılara zorluk yaşatacak. Özel bir üretim olduğu için kullanıcıların iade etmek istediklerinde cihaz üzerinde uzun süren araştırmaların yapılacağı belirtildi.

 

Apple konusunda önemli kaynaklarından birisi olan 9to5Mac tarafından hazırlanan raporda belirtildiği üzere, Apple, iade için gelen ürünlerin üzerinde çizik ve darbelere karşı özel bir kontrol yapacak. İlk olarak dış görünüm açısından yapılacak olan inceleme sonrasında ürün hakkında detaylı bir inceleme başlatılacak.

 

Konuyla ilgili özel bir çalışma başlatan Apple, cihazlar için özel iade kutuları dahi hazırlamış durumda. İade için alınan ürünler özel iade kutularına konularak merkeze gönderilecek. Raporda belirtilenler hakkında Apple tarafından herhangi bir açıklama yapılmamış olsa da iade politikasında büyük bir ihtimal ile belirtilen prosedürlerin uygulanması bekleniyor. Özel bir ürün olduğu için daha detaylı bir şekilde işlemlerin yapılmasını öngören Apple, mağazalarındaki personellerini de bu yönde eğitiyor.