apple-watch

Apple Watch Nasıl Oluştu?

Apple tarafından uzun süredir tanıtımları yapılan ve 24 Nisanda satışa çıkacak olan Apple Watch’un ilk çıkış fikri oldukça şaşırtıcı.  Öyle ki firma tarafından yapılan açıklamalarda ilk Apple Watch modelinin bir kayış üzerine bağlanmış iPhone olduğu belirtildi.

Daha küçük ve kolay bir kullanıma sahip olacak cihaz tasarlamak isteyen Apple bu konuda saat fikrinden yola çıkarak Apple Watch’a doğru geçirilen evreler oldukça şaşırtıcı.  Öyle ki saat kavramından yola çıkılsa da gelişmiş özelliklere sahip olması beklenen bu cihaz için ilk başlarda kayışa bağlanmış bir iPhone kullanılmaya başlandı.  Buradan hareketle günden güne değişik fikirler geliştirerek Apple Watch’a son halini veren Apple bu konuda oldukça başarılı bir iş çıkartmayı başardı. Öyle ki tüm dünya genelinde ilgi gören ve merakla beklenen Apple Watch için şimdiden ön siparişleri dahi almaya başladı.

Bunun yanında pek çok marka ve firma da Apple kullanıcılarına ulaşmak amacıyla Apple Watch için özel uygulamalarını geliştirmiş durumda. Uygulama marketlerde indirime sunulan uygulamalar Apple Watch’un satışı çıkmasının ardından kullanılabilecek.