apple watch

Apple Watch Satışları Düşüyor Mu?     

Dünya genelinde Apple Watch ile büyük bir ilgi uyandıran ve böylece yüksek satış rakamlarına ulaşan Apple Watch için ilginç bir iddia gündeme geldi. İddiaya göre Apple Watch satışları giderek düşüyor.

Cihazın satışa çıkması ile birlikte ön sipariş döneminde dahi yoğun bir ilgi gösterilirken, Pacific Crest Securities tarafından yapılan analizlerde cihazın satışlarının günden güne düştüğü belirtildi. Durum ile ilgili raporda, düşüşün önümüzdeki dönemde de devam edeceği belirtilirken, pazardaki talebin artık mevcut olmadığı ve Apple’ın pazardan aldığı payda son noktaya gelindiği açıklandı.

İlk satışa çıktığı anlarda 5.5 milyon ürün satmayı başaran ve en düşük ürünü dahi piyasaya göre yüksek olan Apple Watch, Apple’dan iyi bir para kazandırmayı başardı. Fakat bu durumun terse dönmesi, Apple için iyi bir ortam yaratmayacak. Zira rakip markalar da akıllı saat konusunda pek çok çalışmaya başlamış durumda. Apple Watch için yıl sonu satış rakamları ise giderek geri çekilirken, son rakam 10 milyon oldu.