Apple Watch Ucuzlayacak Mı?

Apple Watch, satışa çıkması ile kısa sürede piyasanın en çok aranan modeli ve piyasanın yeni sahibi oldu. Fakat gerek fiyat yüksekliği gerek ise stok sorunları yaşayan Apple Watch’un hızlı başlayan satışı yerini düşüşe bıraktı.

Apple Watch bilindiği üzere 349 dolar ile 10.000 dolar arası bir satış fiyatına sahip Amerika’da. Apple yetkilileri düşen satışları canlandırmak için yeni bir yol aradıkları gelen bilgiler arasında. Bu konuda ortaya atılan en ciddi iddia ise ucuz Apple Watch.

Apple’a yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre Apple, 349 dolar olan satış fiyatını daha aşağıya çekmeyi düşünmüyor fakat exculive olarak adlandırdığı ve 10.000 dolara yakın fiyatı olan altın kaplama Apple Watch’lar için yeni bir model çıkartacağı iddia ediliyor. Tabi ki ucuz altın model olarak nitelendireceği modellerinde Apple, altın kaplama yöntemini kullanmasa da gövdeye anotlanmış altın olacağı gelen duyumlar arasında.

Bu haber şimdiden birçok tartışma konusunda beraberinde getirdi. Fark yaratmak amacıyla yüksek fiyatla Apple Watch sahibi olanlar bu durumdan rahatsız olacağa benziyor. Kısa sürede bu tartışmalar Apple Watch’un özelliklerinin önüne geçti.