Apple Watch’a 30 Saat Batarya Ömrü

Apple Watch için yaşanan en büyük sorunlardan birisi batarya ömrünün kısa olması. Her gün şarj edilmesi gereken Apple Watch’un bu sorununa çözüm ise bir firmadan geldi. Reserve Strap adı verilen kayış ile birlikte kullanılan Apple Watch’ta 30 saat daha fazla kullanım sağlanabiliyor.

Reserve Strap adı ile piyasada satışa çıkan bu özel kayışta, dahili olarak gelen batarya sayesinde saati her gün şarj etmenize gerek kalmıyor. Böylece daha uzun bir kullanım süresine sahip olan Apple Watch, kullanıcılarını Reserve Strap ile tatmin etmeyi başarıyor.  30 saatlik Apple Watch kullanımı sağladığı şeklinde reklamları ile birlikte piyasada giriş yapan Reserve Strap, kısa sürede yoğun ilgi görürken, özel kayış sayesinde 3 güne varan kullanım sağlamak mümkün.

Tanıtımları yapılan Reserve Strap’ın 3 Kasım 2015’te raflardaki yerini alacağı belirtildi. 2 farklı modelde olan Apple Watch için modellerle uyumlu 2 farklı Reserve Strap tasarımı bulunuyor. Kayış 25mm genişliğinde ve 3mm ila 9mm arasında değişen kalınlığa sahip.