Apple Watch’a Türkiye’ye Gelecek Mi?

İlk Apple Watch tanıtımlarında Türkiye’ye bir ay sonra çıkacağı şeklinde beklenti oluşmasına rağmen resmi olarak hala Türkiye’de Apple Watch satışa çıkmadı. Ülkeleri sınıflara ayırarak parti parti ülkelerde satışa çıkmayı tercih eden Apple, Türkiye’de satışa çıkmak için ikinci parti ülkelerdeki satış tarihini beklediği düşünülse de beklenen olmadı ve ikinci parti ülkeler arasında Türkiye yer almadı

Bu gelişmenin ardından gözler üçüncü parti ülkelerdeki satışlara çevrilmişken, Apple tarafından yapılan açıklamada 19 ülkede daha Apple Watch satışına başlanacağı belirtildi. Fakat açıklama sonrasında Türkiye’nin bu ülkeler arasında olmaması, Türkiye’deki kişiler tarafından eleştiri topladı.

Apple Watch’un satışa çıkarıldığı ülkeler listesi şöyle; ABD, İngiltere, Avustralya, Kanada, Çin, Japonya, Fransa, Almanya, Hong Kong, İtalya, Meksika, Singapur, Güney Kore, İspanya, İsviçre ve Tayvan.

Hollanda, İsveç ve Tayland’da yapılan açıklamalar doğrultusunda 17 Temmuz sonrasında Apple Watch’un raflardaki yerini alacağı öğrenildi.