Apple Watch’ın Akıllı Saat Pazarındaki Yeri

Apple Watch her ne kadar akıllı saat piyasasında büyük bir merakla beklense de firmanın rakipleri, sessiz sedasız piyasaya ürünlerini sunmaya başladı. Son olarak LG tarafından piyasaya girmesi planlanan Watch Urbane ile birlikte ciddi bir akıllı saat kapışması başlarken, en çok ilgiyi çeken 5 akıllı saat de belirlendi.

akıllı saatler

Peki, Apple Watch’ın Farkı Ne?

İOS sistemini kullandığı için diğer akıllı saatlerden ayrılan Apple Watch, bu bağlamda farkını ilk olarak ortaya koyuyor. Rakiplerine göre daha yüksek fiyatla satışa çıkacak olan Apple Watch, bu bakımdan her ne kadar dezavantaja sahip olarak kabul edilse de Apple tarafından satılacak olması bu dezavantajı ortadan kaldırıyor.

Diğer cihazlar tek başına çalışabilirken, Apple Watch’ın iPhone üzerinden çalışacak olması bazı kişiler için ciddi sıkıntı yaratabilir zira telefon olarak iPhone kullanmayanlar ciddi bir uyumsuzluk sorunu yaşayacak. Buna karşın diğer akıllı saatler tek başına tüm işlemleri yürütebilir durumda.

Bu özellikleri ile piyasada var olan ve satıştaki akıllı saatlerin yanında satışa çıkacak olan Apple Watch ile birlikte piyasada ciddi bir hareketlilik yaşanacak. Her ne kadar öngörüler Apple’ın bu alanda da lider olacağı yönünde olsa da LG gibi markalar bu anlamda ciddi rakip olacak durumda.