Apple Watch’un sahtesi CES’te

Oldukça başarılı ürünlerin üretimini de gerçekleştiriyor olmalarına rağmen Çin’li üreticiler yine sahte bir ürünle gündeme oturdu. Uluslar arası katılımcıların olduğu CES fuarında Apple Watch taklidi ürün büyük ilgi topladı. Hyperdon isimli Çin’li bir firma tarafından satışa sunulan firmalar Apple Watch ile benzerlik açısından görenleri hayrete düşürdü.

CES fuarının gözlerden uzak bir alanında standı bulunan Hyperdon şirketi, Apple Watch taklidi olan akıllı saatinin hem lansmanını hemde satışını gerçekleştirdi. 27$ gibi oldukça ucuz bir fiyat segmentinden satışını gerçekleştirdiği saatler özellik olarak o kadar da kötü değil. Bildirimlerin görüntülenebildiği, telefon konuşmalarının yapılabildiği cihazda adım sayar da mevcut. Ancak iPhone’unuzla iletişim kurabilmeniz için jailbreak’li bir cihaz kullanmanız gerekiyor. Malum olduğu üzere jailbreak’li olmayan bir iPhone’a bu saatin app’ini yüklemek mümkün değil.

Arayüz olarak Apple Watch’a oldukça benzeyen bu saat, kullanıcılarda Apple Watch’un başlangıç seviyesinde bir demosu hissini uyandırdı.

Hyperdon firmasının ilettiği bilgilere göre saat ulusal ve uluslar arası pazarlara da açılacak ve satışlarına başlanacak. Ancak bu durumda Apple’dan bir hamle gelir mi, merakla bekleniyor.