samsung gear ve apple watch

Samsung Apple Watch’dan memnun!

İlk akıllı saatini piyasaya sürmesinin ardından toplamda 6 adet saati piyasada bulunanan Samsung’dan ilginç bir Apple Watch yorumu geldi; memnunuz.

Aylar öncesinden oldukça ses getiren Apple Watch nihayet ön siparişe açıldı ve son kullanıcı ile buluşmasına çok az bir süre kaldı.

Cihaz inceleme videoları ve eleştirileri yavaş yavaş Youtube’da yerini alırken bir ilginç yorum da Samsung’un Avrupa VP’si Rory O’Neill’den geldi. O’Neill, Apple’ın giyilebilir teknolojiler konusunda kendilerini takip etmesinden memnuniyet duyduklarını söyledi  ve ekledi: “Giyilebilir teknolojiler alanında iyi rakiplerin tüketicilere iyi ürünler sunması ve  pazarını büyüten bir etken olacaktır.”

Apple’ın iWatch adı ile akıllı saat pazarına gireceği dedikoduları artınca Samsung bu alandaki çalışmalarını hızlandırmış ve geçtiğimiz sene Samsung Galaxy Gear’ın ilk modelini sunmuştu. Yaklaşık 1,5 yıllık bu süreçte toplamda 6 adet Samsung Galaxy Gear modeli piyasaya sunulmuş oldu.

Android Wear işletim sisteminin açık ara lider olduğu akıllı saat pazarında Apple Watch sonrası durum merakla bekleniyor.