Apple Watch Türkiye’de satışa çıkıyor!

Pek çok ülkede 10 Nisan’da ön siparişe sunulmasının ardından 2 saat içinde tükenen Apple Watch nihayet Türkiye’ye doğru yola çıkmaya hazırlanıyor.

İtalyan blog sitesi Ispazio’da yayınlanan habere göre avrupadaki pek çok ülke ile birlikte İtalya’da 8 Mayıs’ta ön siparişe sunulacağı belirtildi. Macrumors tarafından siteden konu ile ilgili daha fazla bilgi istenmesini ardından site sahibi Fabiano Confuorto’nun ilettiği bilgilere göre, 8 Mayıs tarihi itibariyle İtalya ve İspanya’nın da aralarında bulunduğu ülkelerde Apple Watch ikinci dalga ön siparişleri başlayacak. İkinci dalga ülkeri arasında Türkiye’nin yanı sıra bulunan diğer 20 ülke ise şu şekilde: Avusturya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, İrlanda, Man Adası, Lihtenştayn, Lüksemburg, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Portekiz, Katar, Rusya, Suudi Arabistan, İspanya, İsveç, İsviçre, Tayvan ve Birleşik Arap Emirlikleri.

8 Mayıs’tan itibaren Online olarak ön siparişlerin alınmaya başlayacağı Apple Watch’lar ise 4-6 haftalık bir süreç içerisinde sahiplerine teslim edilmiş olacak. Bu süreç içerisinde Apple Store’lardan Apple Watch’lar meraklılıları tarafından incelenebilecek.

Uzun zamandır Türkiye’de ne zaman satışa sunulacağı merakla beklenen Apple Watch için yapılan tahminler Mayıs ayını gösteriyordu. İtalyan sitesinin sağladığı bilgiler doğru ise tahminler tutmuş gibi gözüküyor.