Apple Watch Tesla

Apple Watch için Tesla

Apple Watch’ın satışa sunulmasına aylar kala, geliştiriciler de bu konuda çalışmalarına hız kazandırmış durumda. Apple Watch üzerinden kullanılabilecek uygulamalar için pek çok uygulama hazırlanmaya başlanırken özellikle Apple tarafından sunulan WatchKit SDK, bu konuda tüm geliştiricilere yol gösterici oluyor.

Bu alanda özellikle Apple Watch tanıtımında uygulamalar için özel bir ricada bulunarak Apple tarafından geliştiricilerin bu çalışmalarını Şubat ve Mart gibi bitirmesi istenmişti. Bu gelişmelerin ardından gözler yapılacak Apple Watch uygulama tanıtımlarına çevrilirken, ilk adım Eleks Labs’tan geldi. Resmi bir açıklama yapılarak duyurulan bu yenilik, Apple Watch için üçüncü bir parti uygulaması oldu.

Tesla otomobiller için geliştirilen bu uygulama ile birlikte Apple Watch üzerinden araç hakimiyeti sağlanması amaçlanmış durumda. Öyle ki bu sayede aracın kapı kilitlerine kadar kontrol edilmesi mümkün. Araç içerisindeki elektronik sistem ile entegreli bir hale getiren Apple Watch için kodlanan Tesla, bu sayede aracın kapılarını kontrol etmenize gerek kalmadan uzaktan dahi kontrol sağlayabiliyor. Bu gelişme ile birlikte diğer otomobil sektöründe hizmet veren firmalarında benzer uygulamaları geliştirmesi bekleniyor.