Apple Watch İle Adres Bulmak Çok Kolay!

Apple Watch kullanıcılarını bekleyen en büyük kolaylıklardan birisi de harita üzerinden gidilmek istenen adresin kolayca bulunması. Pek çok telefonda yer alan navigasyon uygulamaları ile benzer kolaylık yaşanabilse de bilekte takılı olan ve kolay bir şekilde kontrol edilebilen Apple Watch, bu konuda bir adım önde. Üstelik mesaj ve diğer yazışma uygulamaları ile entegreli bir şekilde çalışan Apple Watch harita uygulamasında gidilecek yerin tarifini almak çok daha kolay.

Arkadaşlarınızın size gönderdiği mesajda yer alan adrese dokunmanız ile birlikte Apple Watch harita uygulaması açılarak yerinizi tespit ederek, belirtilen adrese nasıl gideceğinizi tarih etmeye başlayacaktır. Bilekte takılı duran Apple Watch, tarif almak istediğinizde kolunuzu kaldırmanız kadar size yakın. Telefonları elinizde taşımınızdan ya da sık sık cebinizden çıkartarak harita üzerinde kontrol etmekten sizi kurtaracak olan Apple Watch, bu bakımdan da ilgi görüyor.

Apple Watch üzerinden harita uygulamasını açmak için Digital Crown’a bir kere basmanız yeterli. Açılacak olan uygulamalar arasından harita ikonuna tıklamanız ile Apple Watch harita sizin için hazır duruma gelecek. İşte bu kadar basit!