Akıllı Saate Akıllı Kayış

Mobil teknoloji sektörünün öncülerinden Apple Watch kendini yenilemeye devam ediyor. Yeni uygulamalarla kullanıcının ilgisini canlı tutan Apple Watch bu sefer görünümüne dair bir değişiklik de yapıyor. Hem teknik hem estetik değişim getiren yenilik akıllı kayışlar. Akıllı saate akıllı kayış ekleyecek Apple Watch bundan sonra akıllı kayışlarıyla da hizmet verecek.

Apple Watch akıllı kayışları önümüzdeki yıl piyasaya sokacak. Akıllı kayışların gelmesiyle Apple Watch’un kasa kalınlığının da azalacağı söyleniyor. Çünkü akıllı kayışlara yeni sensörler eklenecek. Apple Watch’un akıllı kayışları kullanıcısına özellikle vücuda ait bilgiler sunacak. Akıllı kayışa yerleştirilecek sensörler sayesinde kalp ritmi, vücut sıcaklığı, kan oksijen seviyesi ve nefes alıp verme yoğunluğu belirlenebilecek.

Apple Watch’un akıllı kayışlarının saate dahil olup olmadığı net değil. Akıllı kayışlar Apple Watch’a dahil olursa Apple Watch’un fiyatlarının ne kadar yükseleceği de belli değil. Ancak akıllı kayışların Apple Watch’un fiyatlarını etkileyeceği şüphesiz. Son durumda ne olacağını ise akıllı kayışların piyasaya sürüleceği 2016 yılında öğrenebileceğiz.