Apple Watch İçin Yeni Aksesuarlar

Apple akıllı saati Apple Watch için yeni aksesuarlar üzerinde çalışıyor. Apple’ın Apple Watch için akıllı bant adını verdiği aksesuar üzerinde çalıştığı iddiası ortaya atıldı.

Buna göre akıllı bantlar Apple Watch’un gizli portuna bağlanabilecek. Apple Watch’un alt bandı kaydırıldığı zaman 6-pin’lik bir portun ortaya çıkması uzmanlar tarafından bu uygulama için alt yapının çok önceden hazırlandığı yorumları yapıldı. Apple gizli porttan ne sitesinden ne de herhangi bir etkinlikte bahsetmemesi akıllarda soru işaretlerine neden oldu. Ayrıca uzmanlara göre herhangi bir açıklamanın yapılmaması porttan sadece Apple’ın kendi çalışmaları için faydalandığı bu yüzden herhangi bir açıklama yapmadıklarını düşündüklerini belirtiyorlar.

Apple Watch için özel olarak hazırlanacak olan ve kan basıncını, solunum oranını, kandaki oksijen seviyesini veya vücut ısısını ölçebilecek bu akıllı bantlarla beraber gizli portun daha somut işlevlere sahip olması bekleniyor. Bu özellikleri barındıracak olan Apple Watch kayışlarının önümüzdeki senenin başlarında satışa sunulması bekleniyor. Tüketicilere sunulacak olan akıllı bantlar ile Apple’ın satış performansını canlı tutması hedefleniyor.