apple watch

Apple Watch ile Sağlık

Apple Watch, sadece teknolojik çağa ayak uydurarak işlemlerinizi saat üzerinden yapmanızı değil, aynı zamanda sağlığınızı da kontrol altına alarak size bilgilendirmeler sağlayan kişisel bir asistandır. Apple tarafından iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile birlikte daha fazla ön plana çıkaran kişisel sağlık hizmetleri, Apple Watch’a da taşınmış durumda.

Açık olarak bileğinize takarak kullanacağınız Apple Watch, gün boyunca sizi takip ederek, yaptığınız her şeyi algılayacak ve bu sayede sizin ne kadar hareket yaptığınızı, gün içerisinden ne kadar aktif olduğunuzu raporlayabilecek. Özel bir algılama sistemi ile birlikte ayakta olduğunuzu dahi algılayabilen Apple Watch, tüm bu topladığı bilgiler ile günlük aktivite tablonuzu da hazırlayarak sağlığınız için size yönlendirmeler de yapabilecek.

Apple Watch üzerinde bulunan sağlık ve kişisel durumunuz ile ilgili bölüm sayesinde günlük raporlarınızı ve sağlık durumunuzu öğrenebilirsiniz. Bunun için ivmeölçer, nabız sensoru gibi bölümlere girmeniz yeterli olacaktır. Bu sayede nabzınızın sürekli ölçüldüğü, ne kadar kalori harcadığınızın hesaplandığı Apple Watch sayesinde artık tüm işlerinizi çok daha kolay bir şekilde hallederek yaşamınızı kontrol edebileceksiniz.