apple watch

Apple Watch Nasıl Takılır?

Apple Watch için gündemde pek çok iddia ve haber yer alsa da kullanıcılara yönelik yapılan rehber anlatımlar ile birlikte, Apple Watch’un nasıl kullanacağı konusunda da bilgi almak mümkün. Normal bir saatten öte olan ve nabız ölçme gibi önemli işlevleri yerine getiren Apple Watch için saati nasıl taktığınız dahi önemli.

Uygulama üzerinden bilgi almak ve özellikle sağlık konusunda uygulamaları kullanmak isteyenler için Apple tarafından sunulan kullanım rehberinde saatin nasıl takılması gerektiği ve temizliği konusunda bilgiler verilmiş durumda. Yapılan açıklamada saatin takıldığında hiçbir şekilde bilekte boşluk kalmaması gerektiği belirtiliyor. Böylece kullanacağınız uygulamalar için teninizle en iyi şekilde temas edecek olan Apple Watch ile doğru bilgilere ulaşabilirsiniz.

En uygun olan kullanım ise şöyle;

Yapacağınız temizleme konusunda da suya dayanıklı olduğu için herhangi bir endişe duymanıza gerek yok. Kolay temizlenebilir olan Apple Watch’u nemli bir bez ile de silebilirsiniz. Fakat Apple Watch temizlemeden önce kapatılmalı ve şarjdan da çıkartılmalı.