Apple Watch Renkleniyor

Apple Watch ile gelen yeniliklerden birisi, ekrana yapılan çizimleri mesaj olarak göndererek anlık etkileşim yaratmak. Bu konuda iyi dönüşler almış olsa gerek ki Apple, Apple Watch için geliştirdiği watchOS 2’de bu olaya biraz daha renk katmış durumda.

Apple Watch üzerinden yapacağınız çizimler watchOS 2 ile birlikte daha da renklendirilmiş. Mevcut işletim sisteminde renkli mesajlar gönderilemezken, yeni işletim sistemi ile birlikte bu konuda da bir değişiklik yaşanacak. Apple tarafından yapılan açıklama ve tanıtımlarda, Apple Watch üzerinden renkler arasından seçim yaparak renkli olarak çizim yapılacağı açıklandı.

Aynı çizim üzerinde farklı renklerin kullanılması, daha iyi çizimlerin yapılmasını sağlarken, duyguların da karşı tarafa iyi bir şekilde aktarılmasını sağlayacak. Çizim yaparken, farklı bir rengi seçmek istediğinizde sağ üst köşede yer alan daireyi seçmeniz ve açılan ekrandan hangi rengi kullanmak istiyorsanız o rengi seçmeniz yeterli oluyor. Böylece seçim sonrasında seçtiğiniz renk ile çizmeye başlayabilirsiniz.