Apple En Büyük Kar Sahibi Oldu

Apple, her ne kadar gündemde olumsuz haberlerle de yer alsa, tahtını korumayı başarıyor. Geçtiğimiz günlerde Wall Street Journal tarafından açıklanan raporda, Apple’da her şeye rağmen işlerin yoluna gittiği görülürken, kar konusunda zirveyi kimseye bırakmadı.

Android telefonların satışlarının giderek düşmesi, bu konuda Apple’ı yükseltirken, Apple Watch ile birlikte karını arttırmayı başaran Apple, en yakın rakibi Samsung’a da fark atmayı başardı.

2015 yılının ilk çeyreğine dair paylaşılan raporda akıllı telefon piyasasında en çok kar eden ve yüksek satış oranlarına ulaşan markanın Apple olduğu görüldü. Açıklanan istatistiklere göre akıllı telefon piyasasında tekel durumunda olan ve pazarın yaklaşık % 92’lik bir bölümünü elinde bulunduran Apple, hemen hemen tüm istatistiklerde ilk 5 içerisinde yer almayı başarıyor.

Apple Nasıl Kar Ediyor?

Apple, marka konusunda kendini iyi bir konuma taşıdığı için Apple cihazlarının fiyatlarının ne olursa olsun alınması satın alınması kar oranını artıyor. Özellikle Apple Watch gibi yan ürünlerinde yüksek kar oranlarının bulunması satışların düşük kaldığı durumlarda bile Apple’a yüksek bir kar getiriyor.