Apple Watch Tasarımı ve Özellikleri

3 farklı model ile satışa çıkan Apple Watch, tasarım konusunda saatlerde çıtayı oldukça yükseltmiş durumdadır. Pek çok normal lüks saati dahi geçmeyi başaran Apple, bu anlamda yıllardan beri saat sektöründeki lider markaları dahi zor duruma düşürmeyi başarmış durumdadır.

Apple Watch sport modeli alüminyum kasa, siyah plastik kayış ve değişen ekran büyüklüğü ile kullanıcılara ulaşmaktadır. Türkiye’de 1.250 TL’ye satılan cihazın ekranında diğer modellerden farklı olarak Ion-X cam kullanılmış durumda.  Fakat tüm Apple Watch için detaylı bir şekilde tasarım incelemesi yapmak ne yazık ki mümkün değil. 34 farklı model ile satışa çıkan Apple Watch, farklı ekran boyutları, kayış tasarımları, kasa ve kullanılan malzemelere göre çok farklı çeşitlerde ve fiyatlarda satışa çıkmış durumda.

Fakat kullanıcıların yorumları üzerinden yapılacak olan değerlendirmeler bu konuda fikir verebilir. Özellikle erkek kullanıcılar için Apple Watch’un 32 mm. olan ekran boyutunun oldukça küçük kaldığı ifade ediliyor. Bu bakımdan tasarımda erkek ve kadınlara yönelik farklı iki çeşit versiyonun yapılması da muhtemel.