Apple, WatchOS 2 Beta 2 Yayınladı

Apple tarafından Apple Watch için geliştirilen watchOS 2’nin beta sürümü, geliştiriciler için yayınlandı. Henüz kullanıcıların kullanamayacağı ve sadece geliştiriciler için indirime sunulmuş olan watchOS 2 işletim sisteminin ne zaman kullanıma sunulacağı da açıklanmadı.

Geliştiriciler watchOS 2’nin yeni beta sürümünü indirebilir. watchOS 2, iPhone üzerinden güncelleneceği için kullanıcıların güncellemelerin kullanıma sunulması ile birlikte iOS 9’u da alması gerekiyor. Aksi halde watchOS 2’nin güncellemesinin yapılması da mümkün olmayacak. Bu bakımdan hale Apple Watch üzerinden direk güncellemenin alınması mümkün değil. Her ne kadar watchOS 2 ile birlikte Apple Watch ile iPhone arasındaki ilişki yavaş yavaş kopmaya başlasa da şu an için tam bir ayrılıktan söz edilemiyor.

Fakat uygulamaların artık Apple Watch üzerinden telefon olmadan, bağımsız şekilde çalışacak olması da ilerisi için umut verici. Böylece Apple Watch herhangi bir cihaza gerek duymadan çalışmaya başlayabilecek.

WatchOS 2 geliştiricilere Taptic Engine, kalp atışı izleme sensörü, mikrofon, ivmeölçer özelliklerine de erişim sağlıyor.