Apple Watch’ta Parlaklık Ve Yazı Tipi Ayarlar

Apple Watch’ta en çok yaşanan sorunlardan birisi ekranın küçük olması nedeniyle yazıların okunamaması olmaktadır. Bu nedenle Apple Watch’ta kişisel ayarların yapılabilmesi için yazı tipi boyutunu ayarlanması ve ekran parlaklığı gibi seçenekler getirilmiştir kullanıcılar kendi durumlarına göre bu ayarları yaparak daha iyi bir Apple Watch ekran deneyim yaşayabilir. Bu konuda Apple Watch ayarlar bölümüne girilmesi yeterli olacaktır.FTF_Brightness

Apple Watch üzerinden ayarlar bölümüne erişmek için yandaki Digital Crown’a basarak ilk olarak uygulamalar bölümünü açmanız ve uygulamalar arasından da ayarlar bölümüne tıklamanız gerekmektedir. Böylece ekranda Apple Watch için yapabileceğiniz tüm ayarların listesi çıkacaktır. Parlaklık konusunda brightness ya da ekran parlaklığı yazan bölümden parlaklığı kolayca arttırıp azaltabilirsiniz.

Yazıp tipi konusunda ise iki seçenek bulunmaktadır. İsteyen kişiler yazı tiplerinin daha büyük olmasını sağlayabilir. Böylece ekrandaki yazılar daha kolay bir şekilde okunur hale gelecektir. Ayrıca bold seçeneğinde tüm yazıların kalın olarak yazılmasını sağlayabilirsiniz. İlgili ayarların nasıl etki edeceğini seçerek görebilirsiniz.