Apple Watch’a Karşı Bir Araya Geliyorlar!

İsviçreli saat üreticisi Tag Heuer lüks bir saat markası olmaktan çıkıyor. TAG dünyaca ünlü firmalar ile iş birliği yaparak akıllı saat üretecek. Ortakları ise Google ve İntel.

Kasa ve kordon üretimi TAG’ a ait olacak modelde işlemci İntel yazılım ise Google Android Wear olacak. Dünyaca ünlü saat markalarının teknolojiyle birleşerek akıllı saat sektörüne girmeyi düşündükleri biliniyordu. TAG’ın öncelik ettiği bu olaya Swatch Montblanc gibi büyük saat firmaları da katılacak gibi duruyor.

Apple’ın tasarımcısı olan Jony Ive’ın bir röportajında, saat konusunda İsviçre’nin rahatsız oluğunu iddia etmişti. İve’a göre İsviçreli saat üreticileri tecrübe ve isimlerinin büyük avantaj sağlayacağını inandığını belirtti.

TAG’ın saat hakkında henüz piyasada İntel ve Google ile iş birliği yapacağı dışında hiçbir bilgi bulunmuyor ama çıkacak olan modelin Apple Watch’a rakip olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Son duyumlara göre Google Android Wear işletim sisteminin İOS ile uyumlu hale getirilmeye çalışıldığı haberleri iyice yaygınlaştı. Eğer Google bu işi başarırsa İOS kullanıcıları Android işletim sistemli bir saati kullanabilecek.