Su Geçirmez Apple Watch

Geçtiğimiz aylarda 9 ülkede satışa çıkan Apple Watch artık Türkiye’nin de içinde bulunduğu birçok ülkede satışa çıktı. Satılmaya başlanması ile birlikte birçok özelliği de daha çok gün yüzüne çıkmış oldu.

Satın alan kullanıcılar cesur hareketlerde bulunarak Apple Watch’ın su geçirmezliğini test etmeye çalıştı. Avusturalya’da yayın yapan teknoloji sitesi FoneFox su geçirmezliğini test eden videolar yayınladı. Daha öncede Tim Cook’un yaptığı açıklamada Apple Watch’u duş alırken kolundan çıkarmadığını ve su geçirmediği bilgisini paylaşmıştı. Su geçirmezlik sertifikası olan IPX7 sertifikasına sahip olan Apple Watch 1 metre derinliğe kadar 30 dakikaya kadar dayanıklı olduğu kanıtlandı. Böylece kullanıcıların aklında ki en önemli sorulardan olan çizilmezlik ve su geçirmezlik konusundaki meraklardan biri daha açıklığa kavuşmuş oldu.

Artık Apple Watch sahipleri daha rahat bir şekilde duş alabilir veya havuza girebilir. Sadece yüzerken ve duş alırken Apple Watch’ın darbe almamasını sağlamak yeterli. Haberin detaylı incelendiği ve su geçirmezliğinin kanıtlandığı video ise aşağıda.