apple watch

42mm Apple Watch İlgi Görüyor

Apple Watch’un üretiminde yaşanan sorunların son bulması ile birlikte, daha yüksek rakamlarda üretime geçmeyi başaran Apple için en çok ilgi çeken model, 42 mm. büyüklüğündeki Apple Watch görüyor.
Üretimde yaşanan aksaklıklar nedeniyle satış konusunda gerilerde kalan ve bu nedenle yüksek satış rakamlarını yakalamayı ıskalayan Apple, yaşadığı sorunu çözmekte gecikirken, bu dönemden sonra en önemli kriter, piyasadaki durumu toparlamak olacak.
Yapılan açıklamalarda bugüne kadar 20 Milyon Apple Watch satıldığı tahmin edilirken, en çok ilginin 42 mm Apple Watch’a gösterildiği ortaya çıktı. Öyle ki bugüne kadar Apple Watch için verilen siparişlerin yaklaşık % 80’i 42 mm modeller için yapıldı.
Apple, piyasadaki durumu toparlamak için ilk yamasını da yayınlarken, dil desteği ile birlikte pek çok ülkede kulanım açısından cihazı sorunsuz hale getirdi. Özellikle Haziran ile birlikte ikinci grup ülkelerde satışa çıkacak olan Apple’ın bu dönemlerdeki satış oranları, Apple Watch’un kaderini belirleyecek.